Tajlandia to kraj niezwykły, który chętnie odwiedzany jest przez turystów z całego świata. Do tego kraju przyciąga przede wszystkim egzotyczna i bogata kultura, zachwycające świątynie oraz pradawne miasta. To kraj pełen słońca, plaż i miejsc, w których można zrelaksować się i odpocząć lub też zgłębiać tajemnice historii.

Najlepiej wybrać się do Tajlandii w czasie, gdy panuje tu pora chłodna, czyli od listopada do lutego. Pora chłodna wcale nie oznacza, iż wtedy jest tutaj o wiele mniej słońca, jednakże wtedy temperatury dochodzą tu jednie do 30 stopni Celsjusza i nie dokuczają deszcze, więc to idealny wybór zarówno na zwiedzanie, jak i relaks na plaży.

Sieć komunikacji w Tajlandii jest bardzo dobrze rozbudowana. Podróżując po kraju najszybciej i najwygodniej przemieszcza się samolotem linii lokalnych lub też pociągiem, zwłaszcza, gdy ktoś pragnie nieco tańszej opcji. Dostępne są również autobusy a także samochody do wynajęcia.

Będąc w Tajlandii warto zobaczyć słynne plaże Phuket, które czarują malowniczymi widokami i przyciągają miliony turystów. Gorące promienie słońca oraz mnóstwo atrakcji gwarantują udany wypoczynek. Najdłuższą plażą, która zarazem stanowi część Parku Narodowego Sirinath jest Mai Kao. To tutaj można zobaczyć żółwie skórzaste, które od listopada do lutego składają w tym miejscu swoje jaja.

Warto także zwiedzić miasto Ayutthaya, historyczną stolicę Tajlandii, ze względu na jej niezwykły romantyzm oraz ruiny, które po dziś dzień wywierają ogromne wrażenie i zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Architektura, która łączy w sobie styl khmerski z rozwiązania rodzimymi fascynuje a budowle świątynne i pałacowe zapraszają do środka wszystkich zainteresowanych.

Szczególnym miastem w Tajlandii jest także Bangkok, który kryje w sobie wiele niespodzianek. Będąc tu warto przede wszystkim zobaczyć Pałac Królewski, który świadczy o niezwykłej potędze dawnych monarchów i zarazem ich pomysłowości. Znajduje się on w zakolu rzeki Menam w centrum Starego Miasta Królewskiego, a jego wielopoziomowe dachy ze złoceniami, sale audiencyjne czy sypialnie tylko czekają na odkrycie.

Niedaleko Bangkoku znajduje się także niezwykle interesujące Ancient City, czyli Tajlandia w miniaturze. Park ten ulokowany jest około 33 kilometrów od miasta i można w nim zobaczyć wszystkie najpopularniejsze tajskie świątynie, rzeźby i pałace. Został on otwarty 11 lutego 1972 roku i nawiązuje on do zarysu granic kraju na mapie. To wspaniałe miejsce, które pozwala zapoznać się z perełkami Tajlandii, które mogą zainspirować od odwiedzenia ich oryginalnych odpowiedników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *