Japonia przyciąga turystów z całego świata swoim orientalnym pięknem, fascynując ich i uwodząc. Baśniowa architektura oraz pełna tajemnic kultura sprawia, że pragnie się tu wracać i odkrywać ten kraj wciąż na nowo. To bardzo popularny kierunek turystyczny, a jednocześnie niezwykle interesujący i pełen niespodzianek.

Najwięcej odwiedzających przyjeżdża do Japonii zazwyczaj pod koniec kwietnia lub z początkiem maja. Tłumów można się spodziewać także w połowie sierpnia. Najbardziej stabilna pogoda czeka bowiem turystów zwłaszcza wiosną ( w miesiącach od marca do maja ) oraz jesienią ( od września do listopada ). Pogoda jest wtedy wyjątkowo piękna a temperatury bardzo przyjemne, dodatkowym atutem zaś są kwitnące wiosną wiśnie, a także niezwykle barwne liście klonów jesienią. Miłośnicy narciarstwa koniecznie powinni odwiedzić japońskie góry, ponieważ warunki do uprawiania tego sportu są tu wyśmienite, sezon zaś trwa od grudnia do marca.

W Japonii sieć komunikacji krajowej jest bardzo dobrze rozbudowana. W zależności od wyboru miejsca można się do niego dostać autobusem, koleją, metrem bądź też samolotem. Niestety nie ma możliwości wynajęcia samochodu jeśli nie jest się mieszkańcem tego kraju. Jednakże jak najbardziej można wynająć motocykl.

W ciągu 10 dni pobytu w Japonii można naprawdę wiele zobaczyć i poznać kulturę tego kraju, zwyczaje i mentalność mieszkańców. Warto wybrać się do miasta Kioto, które znajduje się na wyspie Honsiu. To wyprawa przynajmniej całodniowa, bowiem czekają tu aż 200 shintoistycznych i 1500 buddyjskich świątyń, z których na listę UNESCO wpisano aż 17. Będąc w Kioto koniecznie trzeba też zobaczyć przepięknych skalnym ogród zen należący do świątyni Ryoan-ji.

Niesamowitym przeżyciem będzie także odwiedzenie najwyższego szczytu Japonii oraz zarazem wciąż aktywny wulkan Fudżi. Ma on aż 3776 metrów n.p.m., ulokowany jest na wsypie Honsiu a wokół niego można zachwycać się pięcioma malowniczymi jeziorami oraz pięknymi wodospadami. Fudżi to inspiracja dla ludzi sztuki oraz święta góra wyznawców shinto.

Warto zobaczyć także kompleks świątynny na wyspie Miyajima – Itsukushima oraz budowlę poświęconą trzem boginią, która stanowi jedną z najbardziej znanych świątyni japońskich na całym świecie. Brama, którą dobudowano w XIX wieku zaś jest jednym z symboli kraju i ma aż 16 metrów wysokości.

Wyjątkowe miejsca to również wyspa Hokkaido, Sikoku oraz Okinawa. W pierwszej można odkryć aż cztery parki narodowe oraz niezwykłe, czynne wulkany, w drugiej pełną zabytków miejscowość Matsuyama, która zarazem jest uzdrowiskiem posiadającym gorące źródła, a w trzeciej natomiast przecudne rafy koralowe, cudowne plaże oraz wiecznie zielone lasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *