Maroko to piękny kraj, pełen kontrastów i atrakcji. To rzeczywisty świat z tysiąca i jednej nocy, który zachwyca orientalną kulturą oraz barwną tradycją. Cudowne górskie szczyty, oazy palmowe pełne zieleni, pulsujące życiem miasta, a także malownicze plaże – to wszystko czeka na turystów właśnie w Maroko.

Pogoda jest tu sprzyjająca niemal cały rok. Wybierając się tu raczej na zwiedzanie warto jednak zaplanować wypad na wiosną, a dokładniej między marcem i majem. Relaks na plaży zaś najbardziej udany będzie oczywiście latem.

Poruszanie się po kraju nie jest drogie, do dyspozycji są autobusy, koleje czy taksówki. Przejazd z autobusem między poszczególnymi miastami może być długi, podobnie jeśli chodzi o kolej, która notabene jest podobna do polskiej. Taksówki to także nie jest duży wydatek. Najwygodniejszą opcją zaś jest niewątpliwie wynajęcie i poruszanie się samochodem po kraju.

Wybierając się do Maroko na 10 dni warto przede wszystkim zobaczyć Agadir, gdzie można rozkoszować się pięknem plaż i krajobrazów. Słońce świecie aż przez 300 dni w roku, a położenie nad zatoką sprawia, że nie trzeba obawiać się ani wiatru ani innych kaprysów pogodowych. W okolicach miasta zaś ulokowany jest Park Narodowy Sus Massa, dodatkowym atutem jest też bliskość Sahary.

Niesamowitym miastem, w którym można prawdziwie zasmakować orientu jest niewątpliwie Marrakesz. Warto zarezerwować sobie na odwiedzenie go choć jeden dzień, by móc zobaczyć niezwykle popularny plac Jemaa el Fna pełen tancerzy, muzykantów, zaklinaczy węży czy magików. To miejsce jest skupiskiem tego, co można nazwać samą esencją orientalnego Maroka, dlatego nie można go pominąć w trakcie zwiedzania kraju.

Ciekawą metropolią jest także Casablanca, znana przede wszystkim z filmu z Humphreyem Bogartem. Można tu zobaczyć ogromny meczet Hassana II, który nie ma sobie równych i spędzić dzień spacerując po tej tętniącej życiem metropolii.

Trzecim co do wielkości miastem Maroka jest Fez, który jest idealnym przykładem architektury Islamu. Można tu zwiedzać całe dnie zarówno budowle świeckie jak i sakralne. Na liście zabytków, które koniecznie należy zobaczyć na pewno znajdzie się wspaniały meczet Al-Karawijjin, który jest zarazem najstarszym uniwersytetem świata oraz grobowiec Mulaj Idrissa II. Znajdują się one w najsłynniejszej dzielnicy miasta – starym Fezie El Bali, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W nowym Fezie warto zobaczyć pałac królewski, który uważany jest za jedną z najwspanialszych budowli świeckich w całym Maroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *