Portugalia to kraj, który jeszcze nie został do końca odkryty i który wciąż zadziwia odwiedzających. Właśnie tutaj wciąż można poczuć atmosferę średniowiecza, zagubić się w ciasnych uliczkach czy też długo wpatrywać się w piękne widoki na Atlantyk. Teraźniejszość zderza się tu z przeszłością, a zatoki, skały, plaże i różowe oleandry czarują turystów z różnych stron świata.

Najlepszą porą na odwiedzenie Portugalii jest niewątpliwie koniec wiosny oraz początek jesieni. Gdy wiosna się kończy można bowiem zachwycać się barwnie rozkwitającymi kwiatami, poza tym nie trzeba się już obawiać tłumów ani upałów.

Najpopularniejszą formą transportu w Portugalii jest samochód, jednakże na terenie miast można spodziewać się korków oraz ulic jednokierunkowych, co niewątpliwie stanowi utrudnienie. Wypożyczalnie są dostępne praktycznie w każdym mieście. Można również wybrać poruszanie się autokarem lub autobusem, co wiąże się z niższym kosztem niż podróż pociągiem. Po terenie Lizbony oraz Porto można poruszać się także metrem.

Wybierając się do Portugalii na 10-dniowe wakacje na pewno trzeba zobaczyć Bragę, która zachwyca liczbą budowli sakralnych – jest ich tu aż 30. Warto przede wszystkim zobaczyć katedrę Sé z XII wieku, która łączy w sobie wiele stylów architektonicznych. Atrakcją tego miasta są również pałace z pięknymi ogrodami, jak na przykład Palácio do Raio.

Stolica północnej Portugalii i zarazem kolejnym miastem, które na pewno zachwyci malowniczymi uliczkami oraz arkadami ze zdobionymi fasadami jest Porto. To stąd pochodzi jedno z najbardziej znanych portugalskich win o tej samej nazwie i właśnie tutaj można zrelaksować się w jednym z najnowocześniejszych gmachów operowych w Europie – Casa da Música. Porto to niesamowita architektura, barwnie zdobione domy oraz ciekawe zabytki, poza tym miasto to w 2001 roku zostało uznane za Europejską Stolicę Kultury.

Niezapomniana okaże się również Sintra. Miasto to bowiem zachwyca ilością zamków i pałaców, dodatkowo zaś w 1995 roku zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nad Sintrą góruje zachwycający zamek królewski z potężnymi kominami kuchennymi, które sięgają 15 metrów. Koniecznie trzeba zobaczyć także bajeczny zamek Pena, który posiada niezwykle fantazyjne kopuły, wały obronne oraz wieże.

Jednym z najbardziej malowniczych miast jest natomiast Obidos – miasto królów. Zachwyca w nim niewątpliwie pałac królewski oraz akwedukt. To miejsce, które zalicza się do najczęściej odwiedzanych w całej Portugalii, niegdyś średniowieczne miasto obronne dziś stało się interesującą metropolią pełną śladów z przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *