Chorwacja to przepiękny kraj, pełen niezwykłych miast i miasteczek. Dodatkowo zachwyca on wybrzeżem, widokami i uroczą naturą. To wspaniały kierunek na kobiece wakacje, pełne słońca, odkrywania i cieszenia się każdą chwilą. Niezależnie od tego, czy ma się ochotę na wyprawę z mamą, siostrą, czy przyjaciółką, a może z większą grupą kobiet – Chorwacja nadaje się idealnie.

Jakie miejsca koniecznie zobaczyć w Chorwacji?

Chorwacja czaruje takimi miastami jak Dubrownik, czy Split, niezwykłym Parkiem Narowodym Jezior Plitwickich, czy kamienistymi plażami. Jednakże to dopiero początek. To bowiem tutaj czeka najmniejsze miasto na całym świecie, czyli magiczny Hum z interesującą bramą, wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Tutaj też można zwiedzić Nin z piękną piaszczystą plażą oraz kościółkiem wczesnoromańskim z IX wieku.

Poza tym Chorwacja to także bajkowa wyspa Hvar. Zachwyca tu liczba słonecznych dni w ciągu roku, piękno krajobrazów, czy interesujący Teatr Miejski, który jednocześnie jest najstarszym tego typu budynkiem w Europie. Poza tym czaruje i magnetyzuje tutejsza przyroda, magiczna atmosfera i ogrom możliwości spędzania wolnego czasu.

Pięknym chorwackim miastem jest niewątpliwie również Trogir. Ulokowany w środkowej Dalmacji, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, zachwyca historią i urokliwą starówką. Ta ostatnia wpisana jest nawet na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jej zwiedzanie warto zacząć od promenady. Wzdłuż portu można zobaczyć palmy, warto też przejść przez XVII-wieczną, zabytkową Bramę Północną. Trogir to również Katedra św. Wawrzyńca, Pałac Cipiko z XV wieku, czy Muzeum Miejskie.

Idealna na kobiece wakacje okaże się także Riwiera Makarska, a dokładniej miejscowość ulokowana w samym jej centrum. Mowa tu o Makarskiej, która być może nie posiada wielu zabytków, lecz jednocześnie kusi bogatym życiem nocnym. Poza tym to centrum kultury, biznesu, sportu i oczywiście rozrywki. Dlatego nie sposób się tutaj nudzić. Warto zwiedzić tutaj Kościół św. Filipa Nero, czy wejść na szczyt Sv. Jure, mający aż 1762 metry n.p.m.

Jak widać Chorwacja ma naprawdę wiele do zaoferowania. I nie jest to tylko, lub może aż, Dubrownik nazywany perłą Adriatyku, czy wyspy takie jak Hvar czy Krk. To znacznie więcej. Chorwacja skrywa w sobie malutkie miasteczka, niezwykłe parki narodowe, widoki, które zapierają dech w piersiach czy interesujące zabytki. To wspaniały kraj dla każdej podróżniczki, pełen urokliwych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *