Kostaryka to niezwykle urokliwy górzysto-wyżynny kraj, który położony jest w Ameryce Środkowej, a dokładniej nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Niewątpliwie to perełka podróżnicza, do której warto zawitać. Dlaczego? Na odwiedzających czekają tutaj wulkany, rzeki takie jak Tempisque czy Canas, laguny czy piaszczyste plaże i rafy koralowe. Kraj ten znajduje się pod wpływem klimatu podrównikowego, który charakteryzuje się wilgotnymi i gorącymi latami oraz porą deszczową.

Co warto zobaczyć będąc na Kostaryce?

Największym miastem Kostaryki, ulokowanym w Centralnej Dolinie jest San Jose. Najlepiej zwiedzać je spacerując i zaglądając do takich miejsc jak ogromna katedra, Teatr Narodowy, Muzeum Jade, Złota, Dzieci czy Narodowe lub też Zoo Simona Bolivara. Jak widać atrakcji nie brakuje. San Jose kusi także publicznymi parkami, restauracjami oraz tutejszym rynkiem.

Magiczną przyrodę Kostaryki można zaś podziwiać w Parku Narodowym Manuel Antonio. Tworzą go piaszczyste plaże, tropikalne lasy oraz przepiękne rafy koralowe ulokowane tuż pod powierzchnią wody. Co ciekawe w parku tym można zachwycać się ponad 350 gatunkami zwierząt, w których przeważają ptaki. Ponadto niesamowitą atrakcją są też wędrówki po dżungli, czy zwiedzanie wyspy rowerami.

W północnej części kraju zaś czeka Tamarindo. Tutaj również ogromną atrakcją jest tropikalny las, a także urokliwe plaże i zatoka. Poza tym na podróżników czekają tu też legowiska wielkich żółwi morskich oraz przeróżne możliwości uprawiania sportów wodnych. Świetne warunki panują tu zwłaszcza dla miłośników surfingu.

Jednym z najstarszych miast Kostaryki jest zaś Cartago. Można tu zwiedzać ruiny z XVI wieku, stare budowle takie jak Bazylika Cartago czy zobaczyć statuę Czarnej Madonny – La Negrita.

Równie ciekawą miejscowością jest Quepos. Najlepiej zawitać tu w okresie od grudnia do maja, bowiem wtedy są tutaj najlepsze warunki do odpoczynki, a jednocześnie w lutym odbywa się tu coroczny festiwal morza – Festiwal Del Mar. Miasto to zachwyca także piaszczystymi plażami i niezwykle magiczną dżunglą.

Kostaryka to kraj pełen dzikości, piękna i egzotyki. Idealnie nadaje się na wakacje dla kobiet, bowiem pomaga skontaktować się z tym, co głębiej, z tym co wciąż dziewicze, niezwykłe, tajemnicze. Jednocześnie nie brak tu atrakcji takich jak zabytki, czy piaszczyste plaże, na których można leniuchować bez końca, ciesząc się wspaniałą pogodą. Poza tym malownicze widoki, malutkie miasteczka pełne skarbów, parki i magiczny podwodny świat zapraszają do odkryć… Każdą i każdego kto tutaj trafi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *