Mykonos

Mykonos
Mykonos

Słońce, bajkowe plaże kuszące białym piaskiem, turkusowa woda oraz nocne szaleństwo do rana... To tylko nieliczne z atrakcji, które oferuje malownicza grecka wysepka Mykonos, położona na Morzu Egejskim. Moc wrażeń czeka tu także na miłośników sportów wodnych i zafascynowanych kulturą oraz historią wyspy odkrywców.

Mykonos - plaże i atrakcje na wyspie

Luksus, ekstrawagancja, tętniące życiem ulice i kosmopolityzm… tak można w kilku słowach opisać jedną z najpopularniejszych wysp w archipelagu Cyklad. Mykonos stwarza idealne warunki do wypoczynku, dla osób szukających chwili relaksu na rajskich plażach, miłośników adrenaliny oraz zwiedzania. Turyści spragnieni spokoju i słonecznych kąpieli koniecznie powinni się wybrać na plażę Agios Ioannis, zlokalizowaną ok. 1 km od miasta Ornos. Miejsce przyciąga drobnym miękkim piaskiem, przejrzystą wodą oraz malowniczymi zatoczkami. Piękne plaże znajdują się także w zatoce Kalo Livadi, ok. 3 km od miejscowości Ano Mera, a także w zatokach Paranga i Paradise, gdzie największą sławą cieszy się plaża Paradise Beach, przy której usytuowany jest, zapewniający wspaniałą zabawę, klub Cavo Paradise. Psarou to natomiast ulubiona miejscowość znanych gwiazd, często odwiedzających wyspę Mykonos. Liczne tawerny, bary i malownicze plaże czynią to miejsce wyjątkowym. Miłośnicy surfingu koniecznie powinni się zaś wybrać na plażę Kalafati.

Mykonos zapewnia pasjonatom sportów wodnych wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki silnym wiatrom, południowe wybrzeże wyspy, to idealne miejsce do windsurfingu oraz żeglarstwa. Bogata podwodna fauna i flora przyciąga również amatorów nurkowania.

Osoby pragnące odbyć kulturalno-historyczną podróż po wyspie bez wątpienia powinny zobaczyć, stanowiące symbol wyspy, młyny Kato Mili, a także wybrać się do klasztoru Panagia-Turliani oraz kościoła Pagina-Paraportiani. Na uwagę zasługuje również Muzeum Archeologiczne oraz Egejskie Muzeum Żeglugi. Przebywając w stolicy wyspy, mieście Mykonos, warto zaś przyjrzeć się charakterystycznym średniowiecznym domkom w dzielnicy Mała Wenecja.